Uniwersytet Łódzki x Ravekjavik po raz drugi

Uniwersytet Łódzki został oficjalnie partnerem Festiwalu muzyki elektronicznej i sztuk wizualnych Ravekjavik po raz drugi! W piątek (19 kwietnia) w pofabrycznych dawnych budynkach tekstyliów przy ul. Niciarnianej 52 odbył się briefing prasowy z udziałem partnerów Festiwalu. Obok reprezentacji z UŁ pojawili się przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i łódzkiej Szkoły Filmowej.

Uniwersytet Łódzki rozpoczął współpracę z Festiwalem Ravekjavik przy poprzedniej edycji wydarzenia. W dyskusji nt. środków psychoaktywnych „Narkotyki? Na co to komu?” wzięła udział dr Monika Talarowska z Instytutu Psychologii. Nagranie z ubiegłorocznego spotkania, które cieszyło się dużą popularnością, można znaleźć w innej aktualności (przejdź do aktualności). Uniwersytet był również jednym ze sponsorów wydarzenia.

W tym roku współtworzymy Ravekjavik po raz drugi.

Od początku mieliśmy intuicję, że Ravekjavik to przedsięwzięcie kulturalne i zaangażowane społecznie, które wykracza poza zwykłą formułę festiwalu muzycznego. To przeczucie okazało się słuszne – festiwal popularyzuje sztukę, porusza tematy ważne, których nie można przemilczać. Promuje również postindustrialne dziedzictwo miasta, co nam, uczelni członkowskiej sojuszu UNIC (Europejski Uniwersytet Miast w Transformacji Postindustrialnej) jest bardzo bliskie

mówił podczas briefingu Bartosz Kałużny, który na UŁ za komunikację obszaru Art&Science.

W tegorocznej edycji ponownie włączyliśmy się w część dzienną Ravekjaviku. W dyskusji nt. skutków używania i nadużywania alkoholu weźmie udział nasza badaczka dr Katarzyna Nowakowska-Domagała, która jest psychologiem klinicznym. Na co dzień pracuje z osobami uzależnionymi.

Jednymi z wartości Uniwersytetu Łódzkiego są: odwaga, zaangażowanie i współpraca. Za słowami idą czyny, czego przykładem jest nasze współdziałanie z festiwalem Ravekjavik. Wierzymy, że długoletnie

podsumował Kałużny.

dr Katarzyna Nowakowska-Domagała – specjalistka w dziedzinie psychoterapii uzależnień, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, specjalistka psycholozka kliniczna. Od ponad 20 lat prowadzi badania naukowe w obszarze uzależnień i pracuje klinicznie z pacjentami.

Więcej szczegółów dotyczących Festiwalu, który odbędzie się 15 czerwca w dawnych budynkach tekstyliów przy ul. Niciarnianej 52, można znaleźć na stronie przedsięwzięcia (przejdź do strony Ravekjavik).

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)
Zdjęcia: Natalia Naworska (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.