Sportowe Juwenalia już w piątek 10 maja!

Miejsce wydarzenia: Styrska 20/24, 91-403 Łódź
Czas: 10 maja 2024 (piątek) 09:00 - 17:00

Juwenalia czyli święto całej społeczności akademickiej zbliżają się wielkimi krokami. Ich ważną częścią są Sportowe Juwenalia, które odbędą się w tym roku w piątek 10 maja. Do udziału zapraszamy wszystkich współtworzących społeczność UniLodz – osoby studiujące, doktoryzujące się i pracujące. W programie: turnieje tenisa stołowego, koszykówki, siatkówki, badmintona i wyciskania leżąc, a także ergosprint, zumba, joga oraz wiele innych plenerowych atrakcji dla tych, którzy czerpią radość z aktywności fizycznej. Zapisy do udziału w turniejach i zawodach są otwarte do czwartku 9 maja do godz. 12.00.

Juwenalia Sportowe organizowane są przez Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ oraz Klub Uczelniany AZS UŁ. Wszystkie rozgrywki i zajęcia rekreacyjne odbędą się na terenie Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej 20/24.

Do udziału należy się zgłaszać do 9 maja br. do godz. 12.00 poprzez formularz

Program Sportowych Juwenaliów

Tenis stołowy

Pływanie

W ramach zawodów pływackich odbędą się:

• sztafety wydziałowe 6x50 dla osób pracujących i studiujących  – składy mieszane, w tym minimum 2 pracowników
  • konkurencje indywidualne dla pracowników, czyli wyścig na 100 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych do 40 lat, 41-60 lat i powyżej 61 lat
  • konkurencje indywidualne dla osób studiujących na 100 metrów stylem dowolnym w kategorii kobiet i mężczyzn

Piłka siatkowa

Turniej piłki siatkowej dla 16 zespołów, składających się z minimum 6 zawodników. Skład drużyn ustalany jest wg zasady „kto pierwszy, ten lepszy”!

Piłka koszykowa

Turniej koszykówki 3x3 dla wydziałowych drużyn osób pracujących i studiujących. Składy dowolne. W międzyczasie zostanie rozegrany również konkurs rzutów za 3 punkty!

Turniej wyciskania leżąc

Turniej wyciskania leżąc dla osób pracujących i studiujących w kategorii kobiet i mężczyzn, gdzie będziemy dźwigać połowę swojej masy ciała.

Badminton

Turniej badmintona dla osób pracujących i studiujących.

Ergospritn

Wyścig na ergometrach wioślarskich, czyli ergosprint dla osób pracujących i studiujących.

Rekreacja dla wszystkich

Yoga na trawie, zumba w plenerze, nordic walking – programie znajdują się też otwarte zajęcia dla każdej i każdego, kto ceni ruch, aktywność i dobrą kondycję. Mamy nadzieję, że z nami polubią taką formę rekreacji rówież te osoby, którym na co dzień trudno zmobilizować się do tego typu aktywności.

Yoga na trawie

Nordic walking

Zumba w plenerze

Finałowe punkty programu

• Pochód Juwenaliowy: godz. 12.00-13.30
  • Zakończenie Sportowych Juwenaliów i rozdanie nagród.

Regulamin Sportowych Juwenaliów i poszczególnych turniejów można znaleźć na stronie Klubu Uczelnianego AZS Łódź.

Juwenalia 2024

Juwenalia Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego czyli świętowanie studentów i doktorantów będzie trwać ponad tydzień – w dniach 6-14 maja dostępne będą różnorodne wydarzenia dla studentów i doktorantów obu partnerskich uczelni. W programie znajdziemy plenerowe imprezy, koncerty na terenie osiedla studenckiego Lumumby, jak również sportowe atrakcje, szkolenia, turnieje i konkursy. W tym roku, po długiej przerwie wraca także kultowy Pochód Juwenaliowy ulicą Piotrkowską. Program Juwenaliów dostępny jest w aktualnościach UniLodz.

Materiał: Klub Uczelniany AZS Łódź
Redakcja: Centrum Komunikacji i PR UŁ