Nagranie ze spotkania z prof. Elżbietą Tabakowską

Nieoczywisty związek pracy tłumacza z istotą demokracji stanowił główny temat spotkania w ramach cyklu „Jarniewicz i Świerkocki pytają…”. Gościem wydarzenia była profesor Elżbieta Tabakowska – wybitna znawczyni teorii przekładu, założycielka Katedry UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Kulturową na Uniwersytecie Jagiellońskim, tłumaczka między innymi książek Normana Daviesa. Zachęcamy do zapoznania się z zarejestrowanym streamem ze spotkania.

Wydarzenie odbyło się w czwartek (14 marca 2024) o godz. 18:00 w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego.

zdjęcie ze spotkania, przy stoliku siedzą: Jerzy Jarniewicz, Elżbieta Tabakowska i Maciej Świerkocki

Zarejestrowany stream ze spotkania można znaleźć na facebooku (przejdź do streamu).

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na uniwersyteckim Flickrze (przejdź do albumu).

Redakcja i zdjęcia: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.